Pojemniki na deszczówkę – jakie wybrać?

Zalety magazynowania deszczówki

W obecnych czasach bardzo ważne jest dbanie o ekologię. Dlatego właśnie coraz częściej prowadzimy dom i ogród w taki sposób, aby oszczędzać środowisko tym samym przyczyniając się do jego lepszego stanu. Jednym ze sposobów jest magazynowanie wody deszczowej i jej późniejsze wykorzystanie. Dzięki wodzie deszczowej możemy na przykład umyć sprzęt ogrodowy, rower albo podlać rośliny w ogrodzie. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że dzięki temu można zaoszczędzić. Poza oszczędnością woda deszczowa zapewnia świetną kondycję roślin.

W czym przechowywać deszczówkę?

Decydując się na magazynowanie wody deszczowej musimy pamiętać o tym, aby zaopatrzyć się w odpowiednie przedmioty, które nadadzą się idealnie do tego celu. Chodzi tutaj oczywiście o odpowiednie pojemniki na deszczówkę, dzięki którym woda będzie nadawała się do użytku przez jak najdłuższy czas. Plastikowy zbiornik na deszczówkę to bardzo dobre rozwiązanie. Każdy znajdzie w ofercie coś odpowiedniego dla siebie, ponieważ na rynku dostępne są różne pojemności. Warto pamiętać o tym, aby zbiorniki i plastikowe baniaki na wodę deszczową przechowywać w odpowiednich warunkach. Nie powinny być narażone na długotrwałą ekspozycję na promienie słoneczne ponieważ sprawia to, iż w wodzie szybciej rozwiną się glony. Woda w takim stanie nie jest już dobra do podlewania roślin czy innego użytku w ogrodzie. Najlepiej umieścić pojemnik w piwnicy, dzięki temu deszczówka będzie w dobrym stanie przez dłuższy czas.
Polecanymi zbiornikami na deszczówkę są te wykonane z polietylenu. Nie przegrzewają się od słońca, dlatego woda deszczowa pozostaje w dobrym stanie nawet wtedy, gdy nie możesz przechowywać jej w zacienionym miejscu. Warto także zastanowić się nad zakopaniem zbiornika na deszczówkę w ogrodzie. Można kupić taki, który jest do tego dostosowany. Dzięki temu woda deszczowa będzie odpowiednio chroniona i przechowywana, a użytkowanie tego typu zbiorników jest bardzo łatwe.

Podsumowanie

Warto gromadzić deszczówkę i ją wykorzystywać. To nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także wyraz troski o środowisko, co jest bardzo ważne. Woda deszczowa powinna być przechowywana w dostosowanych do tego pojemnikach, najlepiej w chłodnym, zacienionym miejscu. To sprawi, że jej stan będzie dobry przez długi czas. Oferta pojemników na deszczówkę jest bardzo szeroka. Można wybierać spośród plastikowych zbiorników na deszczówkę, baniaków na wodę deszczową i innych pojemników. Najlepiej wybrać takie, które wykonane są z polietylenu, dzięki czemu woda deszczowa będzie odpowiednio chroniona przed nagrzaniem, które wpływa niekorzystnie na jej stan. Warto także umieścić specjalny pojemnik na wodę deszczową w ziemi. Jest to wygodne i komfortowe rozwiązanie. Dzięki takim pojemnikom możemy nagromadzić naprawdę dużą ilość wody deszczowej, która pozostanie w bardzo dobrym stanie przez długi czas. W zależności od pojemności zbiornika i jego cech, ceny różnią się. Jeśli nie potrzebujesz dużej pojemności, nie poniesiesz dużych kosztów. Zakup pojemnika o pojemności 210 litrów to koszt w wysokości około 180 zł. Jeśli jednak potrzebujesz dużego zbiornika, który można zakopać w ziemi koszt wzrasta do około 3700 zł.

Możesz również polubić…