Pomocnicy w walce z prostatą

Prostata jest gruczołem w kształcie orzecha włoskiego, który otacza cewkę moczową, „rurkę”, z której wypływa mocz. Prostata jest częścią męskiego układu rozrodczego. Jednym z jego głównych zadań, podobnie jak innych narządów, jest dodawanie płynu do nasienia. Jest to płyn, który przenosi nasienie.

Nadmiernie powiększona prostata powoduje chorobę znaną jako łagodny rozrost stercza (BPH). W końcu powiększona prostata może zacisnąć się na cewce moczowej i ograniczyć przepływ moczu z pęcherza. Prowadzi to do takich problemów, jak:

-częste oddawanie moczu
-trudności z wyprożnianiem
-wyciek moczu
-infekcje dróg moczowych

Przeczytaj o naturalnych lekach, które mogą poprawić niektóre objawy BPH

Saw Palmetto

Saw Palmetto to ziołowy lek, który pochodzi z owoców rodzaju palmy. Od stuleci jest stosowany w medycynie alternatywnej w celu łagodzenia objawów moczowych, w tym spowodowanych powiększeniem prostaty. Według zaufanego źródła National Institutes of Health (NIH), kilka niewielkich badań sugeruje, że palmetto może być skuteczne w łagodzeniu objawów BPH.

Pygeum

Pygeum pochodzi z kory śliwy afrykańskiej i jest stosowany w tradycyjnej medycynie do leczenia problemów z moczem od czasów starożytnych. Jest często stosowany w leczeniu objawów BPH, szczególnie w Europie. Ponieważ badania nad nim nie zostały dobrze zaprojektowane, trudno jest na pewno wiedzieć, czy jest on skuteczny.

Pokrzywa

W momencie gdy przypadkowo dotkniesz zwyczajnej pokrzywy europejskiej: włosy na liściach mogą wywołać gwałtowny wstrząs silnego bólu i nie uważasz ją za przyjazną roślinę.. Mimo tego właściwości lecznicze pokrzywy mogą pomóc przy prostacie.

Uważa się, że korzeń pokrzywy łagodzi niektóre objawy BPH i jest powszechnie stosowany w Europie. Jednak obecnie nie ma mocnych dowodów naukowych sugerujących, że jest bardziej skuteczny niż brak leczenia.

 

Możesz również polubić…