Technologie dla dzieci

Świat jest pełen technologii. Na każdym kroku możemy ją dostrzec. Sami zresztą z niej korzystamy. Wiele osób mogłoby powiedzieć, że młodzi ludzie posiadają “smykałkę” do technologii. Jest to oczywiście prawda, ponieważ większość od praktycznie początku swojego życia ma z nią cały czas coś wspólnego. Nic więc dziwnego, że dzieci się tym interesują. Istnieją różnego rodzaju kanały, dzięki którym możemy skutecznie dotrzeć do najmłodszych osób.

Język do nauki programowania dla dzieci

Mówiąc o tym nie chodzi oczywiście o język obcy. Co prawda język obcy bardzo może przydać się dzieciom już od najmłodszych lat, ponieważ w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest codziennością, także często wymaganą przez pracodawców. Żeby nie odbiegać od tematu przedstawimy Państwu w poniższych punktach rozwiązania, dzięki którym nasze dziecko skutecznie nauczy się podstaw programowania.

1. Scratch – jest to wirtualny język programowania, który wzbudzi w dziecku kreatywność, logiczne myślenie oraz rozwiązywanie problemów poprzez skuteczne sposoby.
2. Python – uczy dzieci podstaw programowania oraz ich modyfikowania, aby przynosiły wiele ciekawych efektów.
3. Small Basic – uczy w stosunkowo łatwy sposób dzieci podstaw kodowania.
4. Blockly – polecany dla dzieci, które chcą zrozumieć mechanizmy programowania oraz wprowadza je w JavaScript.
5. Oprogramowanie EV3 (tzw. Lego Mindstorms) – jest to świetne połączenie dla dzieci. Zawiera klocki Lego. Wszystko polega na tym, że za pomocą specjalnej aplikacji możemy sterować zachowaniem robota.

Możesz również polubić…