Nie masz apetytu? Sprawdź czy nie brakuje ci tej witaminy

Każdy z nas lubi jeść. Kotlet schabowy przygotowany przez mamę, ciasto upieczone przez babcię czy pączek kupiony po drodze z pracy. Wielu z tych rzeczy nie potrafimy sobie odmówić. Jedzenie sprawia nam przyjemność. Potrzebujemy go jako paliwa dla naszego organizmu.

Idealna dieta nie istnieje

Kto z nas nie próbował kiedyś jakiejś diety. Zazwyczaj wraz z początkiem roku i tworzeniem noworocznych postanowień obiecujemy sobie zrzucić kilka kilo. Niestety w większości przypadków nic z tego nie wychodzi. Wszystko dlatego, że tak bardzo lubimy zjeść coś dobrego. Kiedy odmawiamy sobie zjedzenia ciastka przynosi to odwrotny skutek.

Brak apetytu

Wszystko to jest zrozumiałe, tak po prostu działa nasz organizm. Problem pojawia się jednak kiedy zachodzi odwrotna sytuacja. Nie jemy i nie jesteśmy głodni. Idąc na spacer przechodzimy obok naszej ulubionej pizzerii i wcale nie mamy ochoty tam wejść. Po prostu nie mamy apetytu. Może to być spowodowane poważną chorobą. Istnieje również prawdopodobieństwo, że mamy niedobór tiaminy czyli witaminy b1. W takim wypadku należy ten niedobór jak najszybciej uzupełnić.

Jak uzupełnić niedobór witaminy b1?

Tiamina w czym ją znajdziemy? Warto sięgnąć po proste przekąski takie jak orzeszki ziemne i pistacje. Jeśli tylko jest sezon zajadajmy się świeżym słonecznikiem. Możemy dodawać też nasiona sezamu i dyni do innych posiłków. Jest to świetny sposób na urozmaicenie sałatki czy zwykłej kanapki z pomidorem. Na obiad wybierzmy dania z ryżem i kaszami.

 

Możesz również polubić…