Jakie wybrać meble do pokoju na poddaszu?

Poddasza to części domów, które charakteryzują się niezwykłym urokiem i pięknem, ale jednocześnie są niezwykle trudne w urządzeniu. Jakie meble będą najlepsze do pokoi urządzanych pod skośnym dachem?

Jaki rozmiar mebli wybrać?

Wiele zależy oczywiście od tego, jakiego rodzaju pomieszczenie chcesz wygospodarować na swoim poddaszu, oraz jak mocne jest nachylenie dachu. W niektórych domach skosy są tak silne, że poddasza okazują się bardzo nieustawne. W innych natomiast można wykorzystać wiele komód, łóżek o niskiej ramie, czy biurek, które wpasują się w odpowiednie miejsca. Warto dobrze przemyśleć kwestię urządzenia pokoi na poddaszu. idealnie sprawdzają się tam sypialnie, w których tak naprawdę oprócz łóżka, nocnego stolika i komody lub toaletki nie potrzeba dużo więcej mebli. Szafy garderobiane to nienajlepszy pomysł, gdy chodzi o poddasza – lepiej sprawdzą się na dolnych kondygnacjach. Możesz oczywiście pomyśleć o meblach na wymiar, jednak w ofercie gotowych mebli też uda Ci się znaleźć coś ciekawego.

Jakie pomieszczenia urządzić na poddaszu?

Poddasze może być dobre na sypialnię, ale warto przemyśleć również kwestię urządzenia tam na przykład dużej jadalni – idealnej do przyjmowania gości. Takie przyjęcia pod dachem będą dostarczały specyficznego klimatu! Stół i krzesła, które ustawimy na poddaszu, mogą stanąć na środku pomieszczenia, przez co skosy dachu nie będą przeszkadzały biesiadnikom. Co więcej – wygospodarowanie jadalni na poddaszu to fajny pomysł, dzięki któremu kuchnia może być bardzo niewielkim, ale niezwykle dobrze zaaranżowanym pomieszczeniem, w którym wygodnie będzie gotować. Pokoje na poddaszu to bardzo duże wyzwanie, ale i pole do popisu dla każdej kreatywnej duszy, która lubi organizować wspólną przestrzeń dla domowników pod kątem znalezienia dla każdego z nich miejsca wygodnego, pozwalającego poczuć się w domu bezpiecznie, komfortowo i spokojnie. Nie warto zrażać się do poddaszy, ale zdecydowanie warto zapoznać się z ofertą ciekawych mebli pozwalających je wygodnie zaaranżować.

Możesz również polubić…