Stwórz solidną konstrukcję hali – projektowanie stalowych hal

Projektanci konstrukcji stalowych do tego celu wykorzystują programy graficzne. Wprowadzają wszystkie niezbędne dane, potrzebne do wykonania projektu obiektu w trójwymiarze. W trakcie tworzenia sprawdzają, czy nie występują kolizje prętów zbrojeniowych, czy elementów stalowych. Projektowanie konstrukcji stalowych zakłada uwzględnienie danych takich jak długość, szerokość i wysokość budynku, układ konstrukcji, jego posadowienie. Projekt ram uwzględnia strefy obciążenia śniegiem. Na tej podstawie określa się ich rozstaw.
Konstrukcje stalowe hal montowane są za pomocą skręcania śrubami lub spawów. W skład konstrukcji wchodzą: dwuteowkowe ramy, komplet płatwi i komplet śrub. Konstrukcje przystosowane są do pokrycia płytą warstwową. Konstrukcje stalowe hal łatwo się montuje i są lekkie.
Szczególnym rodzajem stalowych hal są samonośne konstrukcje łukowe. Stosowane są wszędzie tam, gdzie jest duże obciążenie śnieżne i wiatrowe.
Śruby łączeniowe wykonane są ze stali nierdzewnej. Hala przytwierdzona jest do podłoża przy pomocy kotew stalowych. Wentylatory oraz wloty powietrza zapewniają dobrą cyrkulację powietrza. Dodatkową zaletą takiej konstrukcji jest jej odporność na wstrząsy, nawet o sile 7 stopni w skali Richtera.

 

Możesz również polubić…